Головна » 2013 » Вересень » 10

У другій половині юрського періоду багато які райони сучасної Західної Європи вкривали грузькі тропічні лагуни, на дні яких осідав ніжний м"ягкий мул.

Тіла загиблих тварин опускалися на дно, поступово їх зносило мулом, і згодом вони закам"яніли. Потім протягом тривалого періоду юолота із залишками закам"янілих тварин і рослин перетворювалися в осадочну гірську породу - вапняк, і саме у каменоломнях з видобутку вапняку час від часу виявляються скам"янілості, що чудово збереглися.

     Одна з копалин, що збереглася у вапняку - це компсогнат, представник групи цилурозаврів. Як типовий представник групи цилурозаврів компсогнат мав дуже тонкі ноги, хапальні "руки", довгий тонкий хвіст і маленьку голівку. Він цікавий ти, що належав до найменших з коли-небудь виявлених динозаврів, ... Читати далі »

Переглядів: 579 | Додав: Tekken | Дата: 10.09.2013 | Коментарі (0)

До цього часу знайдено понад 10 000 залишків динозаврів:окремі кістки і цілі скелети, черепи, зуби, яйця, скам"янілі сліди та інші відбитки. Всі відомості про динозаврів, які нині мають у своєму розпорядженні вчені, здобуті шляхом дослідження цих залишків. За 150- річну історію вивчення скам"янілостей палеонтологам вдалося індетифікувати і описати понад 500 різних видів динозаврів. Постійно поступає інформація про все нові відкриття. Але буває і так, що хтось знаходит скам"янілості і представляє їх як новий вид, а потім з"ясовується, що вони відносяться до вже відомого виду, і від нової назви доводиться відмовлятися. Буває також, що за різні види помилково приймають самця і самицю, або молоду і дорослу тварину одного і тогож виду. Деякі з 500 відомих видів мають між собою таку близьку спорідненість, що їх об"єднують в одне сімейство. Так, дев"ять видів рогатих динозаврів відносять зараз до сіме ... Читати далі »

Переглядів: 4176 | Додав: Tekken | Дата: 10.09.2013 | Коментарі (0)